Отборът на Аржентина, който още вчера си осигури място на полуфиналите на турнира по тенис за мъже за Купа "Дейвис", победи с 5-0 Казахстан на четвъртфиналите.

В последните два мача на сингъл Хуан Игнасио Чела се наложи над Евгени Корольов с 2:6, 6:2, 6:0, а Хуан Монако победи Михаил Кукушкин с 6:4, 6:1.

В Щутгарт Франция все непреодолим аванс с 3-0 срещу Германия и също се класира за полуфиналите. В мача на двойки Микаел Льодра и Жо-Вилфрид Цонга победиха Кристофър Кас и Филип Печнер със 7:6 (7:4), 6:4, 6:4.

На полуфиналите Франция ще играе с победителя от двубоя между Испания и САЩ. Испанците водят с 2-1 до момента, след като на двойки Боб и Майк Брайън победиха Фернандо Вердаско и Марсел Гранойерс с 6:7 (3:7), 6:4, 6:4, 6:4.

Швеция намали на 1-2 резултата срещу защитаващия титлата си тим на Сърбия в друга среща от четвъртфиналите. В мача на двойки Симон Аспелин и Робърт Линдстед победиха номер 1 в света Новак Джокович и Ненад Зимонич с 6:4, 7:6 (7:5), 7:5.

Джокович заяви участие в мача в последния момент, след като в петък не игра на сингъл заради контузия на коляното.