Четирикратният шампион и защитаващ титлата си от миналата година Андре Агаси (САЩ) продължава успешното си представяне на турнира Countrywide Classic в Лос Анджелис с награден фонд 500 000 долара. 36-годишнят янки имаше известни затруднения във втория кръг срещу квалификанта Жорж Бастл (Швейцария), но все пак успя да го преодолее с 6:7 (4:7), 6:2, 6:1. Ветеранът, който обяви, че ще се оттегли от професионалния тенис след Откритото първенство на САЩ, пое контрола в мача в 6-ия гейм на втория сет, когато след перфектно изпълнен от негова страна лоб на Бастъл не му остана нищо друго освен да проследи как топката пада във вътрешната част на полето му точно до задната линия. Този удар осигури на Агаси три възможности за пробив и той не пропусна шанса си. По-късно американецът спечели седем поредни гейма преди 31-годишният му съперник да вземе на свой ред един. Поставеният под номер 5 Андре Агаси завърши мача с 18 аса и на четвъртфиналите ще играе с чилиеца Фернандо Гонсалес, който отстрани Марат Сафин от Русия с 6:4, 6:2.

В друг мач от втория кръг 6-ият в основната схема Томи Хаас (Германия) елиминира Пол Капдевил (Чили) с 3:6, 4:6, 6:1. Пол Голдстейн също продължи победния си ход с 6:4, 6:4 над Игор Куницин. Голдстейн, който никога не е влизал в топ 50 по време на 9-годишнината си кариера във веригата на АТП, изхвърли поставения под номер 2 Лейтън Хюит с 2:0 сета в предишния кръг.

""/

Водачът в основната схема Анди Родик (САЩ), който наскоро избра за свой нов треньор легендата Джими Конърс, стартира с победа в турнира, преодолявайки Рик де Вуст (ЮАР) с 6:4, 6:4 в среща от първия кръг. Ключов за успеха на американеца се оказа първият гейм на втория сет. Тогава 136-ият в света де Вуст изпълняваше началния удар и поведе с 40:0. Родик обаче се върна в играта и направи пробив, след като южноафриканецът допусна двойна грешка при последните си две точки. Когато сервираше за спечелване на мача, Анди спаси пет точки за пробив преди за довърши съперника си с воле. След мача 23-годишният Родик сподели, че усеща прогрес в играта си, откакто се подготвя под ръководството на Джими Кнърс. "Мисля, че сега удрям топката много по-добре", заяви американският тенисист, който миналата седмица игра финал  Индианаполис, но загуби от Джеймс Блейк.