Световния номер 1 Рафаел Надал поебди Анди Родик в най-интересния мач от досегашната програма на заключителния Мастърс на осемте най-добри тенисисти в Лондон.

Успехът обаче не дойде никак лесно. След 2 часа и 33 минути игра той се наложи с 3:6, 7:6 (5), 6:4.

Срещата започна с тотално превъзходство за американеца, който бързо затвори първия сет. Родик започна вихрено и втората част, като проби още първия сервис-гейм на своя съперник.

Точно тогава обаче някои компоненти в играта на Родик изневериха и това даде предимство на Надал. След здрава борба той успя да върне пробива и да спечели със 7:5 оспорвания тайбрек, с което да изравни сетовете.

Загубата изглежда окончателно пречупи Родик, като коефициентът му на полезно действие в третия сет спадна почти двойно. Надал нанесе своя удар с пробив в петия гейм, а след това затвори сета с 6:4, с което спечели и мача.