Анди Мъри ще играе финал на Уимбълдън за втора поредна година. Шотландецът стигна мача за титлата на третия турнир по тенис от Големия шлем за годината след успех с 2:1 сета (6:7 (2), 6:4, 6:4 и 6:3). на полската надежда Йежи Янович.

Мъри, който е номер 2 в света, загуби нещастно първата част след изпълнение на тайбрек, в който взе едва две точки. Янович пък се представи великолепно, отразявайки три точки за пробив в първата част.

Вторият сет започна с двойна грешка на поляка и любимецът на домакините поведе с комфортново 4:1, а след това не допусна обрат и изравни резултата след успех с 6:4. В третата част пък Янович поведе с 4:1, но Мъри показа здрави нерви и успя да се върне в мача за 6:4.

Йежи Янович

Малко след това покривът на Централния корт бе спуснат заради настъпила тъмнина.

Решителният четвърти сет започна с пробив в полза на шотландеца, който в крайна сметка стигна до 6:3 и ликува в края на мача.

На финала Анди Мъри ще играе със световния номер 1 Новак Джокович, който отстрани Хуан Мартин Дел Потро в най-дългия полуфинал в историята на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Янович пък записа най-доброто си представяне на Уимбълдън до момента, тъй като през миналата година той достигна едва до трети кръг.