Двукратната шампионка Ана Иванович записа втора поредна победа в група "Средец" на Турнира на Шампионките на WТА в София с награден фонд 750 000 долара.

Поставената под номер 2 Иванович надделя над четвъртата в схемата Саманта Стоусър (Австралия) с 6:2, 5:7, 6:2 в двубоя между двете тенисистки с титли от Големия шлем.

Това беше и първата трисетова среща в тазгодишното издание на надпреварата, която продължи 1:54 час.

Победителката от "Ролан Гарос" 2008 Иванович доминираше сериозно в началото. Тя проби рано, а след това реализира втори пробив, за да затвори първия сет с 6:2.

Във втората част шампионката от Откритото първенство на САЩ през 2011 година Стоусър значително подобри представянето си.Играта стана равностойна а в седмия гейм австралийката проби, след което поведе с 5:3. Тя сервираше за сета при 5:4, но Иванович успя да изравни. Австралийката продължи серията от пробиви за 6:5, а след това задържа подаването си и вкара срещата в трети решаващ сет.

В него Иванович дръпна с 4:1 и до края игра солидно, за да стигне до крайния успех.

Така сръбкинята води в класирането с 2 победи, докато Стоусър е с победи и загуба. В другата среща от втория кръг в групата Цветана Пиронкова и Елена Веснина, които допуснаха поражения в първите си срещи, играят по-късно днес.