Водачката в схемата Агниешка Радванска се класира за финала на турнира по тенис в Окланд, Нова Зеландия, който е с награден фонд 235 хиляди долара.

Полякинята победи драматично Джейми Хемптън със 7:6 (4), 7:6 (3). По пътя си към полуфиналите четвъртата в света Радванска загуби само десет гейма, но сега срещна
сериозни затруднения в двубоя срещу 71-ата в световната ранглиста американка.

Първата част се разви равностойно и двете състезателки печелеха подаванията си, но вторият сет премина през обрати, за да се стигне до тайбрек, спечелен от Радванска със 7:3.

На финала полската тенисистка ще се изправи срещу поставената под номер 3 белгийка Янина Викмайер, надиграла в три сета - 6:4, 1:6, 7:6 (3), осмата поставена германка Мона Бартел. Викмайер се класира за трети път в мача за титлата в Оклънд.