Водачката в схемата Агниешка Радванска (Полша) се класира за четвъртфиналите на турнира в южнокорейската столица Сеул с награден фонд 500 хиляди долара.

Четвъртата в световната ранглиста Радванска отнесе испанката Естрея Кабеса Кандела с 6:2, 6:1, като спечели последните 12 разигравания в мача. Следващата съперничка на полякинята ще бъде Вера Душевина от Русия.

Поставената под номер 2 Мария Кириленко (Русия) отпадна във втория кръг от ветеранката Кимико Дате-Крум (Япония), която след девет дни ще навърши 43 години.

Дате-Крум спечели категорично мача между двете бивши шампионки от турнира с 6:3, 6:1.

Японката, победителка през 2009 година, направи серия от шест поредни гейма, за да поведе с 4:0 във втория сет, което се оказа решаващо.

Кириленко, която е 19-а в света в момента, спечели трофея в Сеул през 2008 година.

Дате-Крум записа и десета победа над състезателка от топ 20 в класацията на УТА след завръщането си в тениса през 2008 година. Японката ще срещне друга ветеранка Франческа Скиавоне на четвъртфиналите.

Представителката на домакините Джан Су Джон, която участва с "уайлд кард", продължи успешната си серия след 1:6, 6:4, 6:1 над квалификантката Онс Жабюр (Тунис). Така Джон ще играе срещу испанката Лара Аруабарена в търсене на място на полуфиналите.