Обявените преди дни нови списъци с физически и юридически лица, които са държали пари в банката и които впоследствие се оказаха грешни, всъщност и сега са непълни и манипулирани, коментира в студиото на "Тази сутрин" адв. Константин Симеонов, защитникът на Цветан Василев.

Според адв. Симеонов там например не фигурират роднините на вицепрезидента Маргарита Попова, 

а дъщерята ѝ – Константина, е открила влог в КТБ на 7 март 2013 г. По сметката ѝ има 274 750 лв. по данни на адвокат Симеонов. Константина е на 35 години, няма информация в публичното пространство с какво се занимава.

Попова отказа да отговори на въпрос с какво се занимава дъщеря ѝ. По думите ѝ Константина работи „откакто е студентка”.

На 25 март 2013 г. съпругът на Константина Попова също разкрива своя сметка в банката. Сумата по нея е 782 161 лв. Евгени Танчев е брат на депутата Светлин Танчев и според търговския регистър има участие в редица фирми.

Попва отказа да коментира какво работи зет ѝ, както и дали има сметка в КТБ.

От банката обясниха, че информацията за дъщерята на вицепрзидента и съпругът ѝ не е разпространена, защото законът не предвижда осветляване на влоговете на децата на политиците, когато те са пълнолетни.

"Не е проблем, че хората имат пари, а дали са законни, дали са платили данъците си", смята Симеонов.

Адв. Симеонов отговори и на въпроса кой е коригирал списъците: "Делян Пеевски и хората които стоят зад него. Ние сме олигархична държава с подчинена на тази олигархична държава прокуратура, която прави това, което ѝ се нареди."

Адвокат Симеонов разказа още, че Василев се чувства средно добре, тъй като не е добре, когато си в изгнание и в България ти виси Дамоклиевия меч на прокурорската държава.

"В момента Цветан Василев не е богат. Няма, доколкото знам, големи възможности, тъй като всичко му е блокирано. Живее под наем в апартамент в Белград и няма охрана. Преди обаче е ползвал охрана, а имаше време и когато го охраняваше сръбската полиция, защото е имало сериозни сигнали за живота му (...) Процедурата по екстрадицията върви, макар и бавно, разказва адвокатът На Цветан Василев.

"Мероприятията, свързани с КТБ, са планирани неслучайно. Интересни неща се случват и във връзка с делото на Василев.

"На сайта на прокуратурата има официално съобщение за това, че е поискано отново неговото екстрадиране, като е повдигнато ново обвинение по чл. 219 от Наказателния кодекс – т.е. безстопанственост. Такова обвинение не е предявявано на Василев, нито на адвокатите му", заяви обаче Симеонов.

"Василев сигурно има някакви допуснати грешки в ръководенето на банката, но че тази банка беше фалирана умишлено отвън, няма спор, както и участието на прокуратурата, което е много очевидно", каза още той.