От Община Бургас заявиха пред bTV, че проблемната отсечка е част от републиканската пътна мрежа и отговорността за поддръжката ѝ е на Агенция „Пътна инфраструктура“, която вече е уведомена за случая
„Може би е един от най-лошите пътища в България, който не е ремонтиран от 42 г., носи духа на социализма и е опасен за движение. Няма пътна маркировка, с износен горен слой на асфалта е, има неравности“
Исканията на младите лекари е основната им брутна заплата да бъде обвързана с минималната за страната и да стане в размер на 3,5 пъти от минималното възнаграждение