Недоволството срещу бюджета и правителството продължава – в сряда, 10 декември, е планиран следващият голям протест в страната, а утре – на 9, контрапротест на поддръжниците на „ДПС-Ново начало“
„В демокрация няма място за насилие. Мирни протести - това е съвсем разумно и оправдано в случая, но за насилие няма място. И въобще за безредици за вандализъм“, казва той, докато почиства след нощта на 1 декември