Той подаде оставка като директор на специализираната болница за детски болести в София „Проф. Д-р Иван Митев“, но след няколко дни беше върнат на поста от новия служебен здравен министър
Проф. Плочев винаги беше там, където животът на пациентите зависеше от неговата експертиза, носейки увереност и спокойствие и за пациентите, и за екипа му, посочи проф. д-р Венцислав Мутафчийски