Установено е, че работниците, намиращи се на багера, са били на около 300 метра от брега, в силно компрометиран участък с натрупани отпадъци и паднали дървета
Според енергийното дружество причината за проблемите е кражба на ток, но в селото всеки електромер е със СОТ. Всички са категорични – ток не се краде, а кметът заплаши с протести