При следващата проверка няколко месеца по-късно, властите констатират, че нарушения вече няма, а заграждението вече е само около частния имот, в който се намира хижата
В началото на февруари месец медици от спешното отделение на болницата излязоха с призив във Фейсбук за набиране на лекари и сестри за нуждите на болницата