„Младите, колкото са против лелеенето в скута на онзи господин с неизследваното от науката заболяване, колкото са против управлението на ГЕРБ – толкова са против и Москва“, смята Константин Вълков
„В демокрация няма място за насилие. Мирни протести - това е съвсем разумно и оправдано в случая, но за насилие няма място. И въобще за безредици за вандализъм“, казва той, докато почиства след нощта на 1 декември