Според бившия румънски външен министър отговорът на Букурещ на американската молба за увеличаване на военното присъствие в базите трябва да бъде положителен. „Ние сме на карта – по наша воля, чрез решенията на демократично избрани институции през последните 35 години“, казва Емил Хурезяну
Сред споменатите цели са базата Ал Минхад в Обединените арабски емирства, в която са разположени американски войници, база в Куевейт и "стратегически обект" в Израел
На територията на Кувейт се намират няколко американски бази, в това число лагерът „Арифджан“, където е разположено Централното командване на САЩ в Близкия изток