Френски представители посочиха, че Франция продължава усилията си за създаване на коалиция за осигуряване на сигурността в Ормузкия проток, след като обстановката се стабилизира, и без участие на САЩ
По покана на френския президент Еманюел Макрон служебният премиер участва в среща на лидерите относно европейския подход към ядрената енергия и електропреносната мрежа
Той заяви, че Франция и нейните съюзници работят по създаването на „изцяло отбранителна“ мисия за възобновяване на корабоплаването през Ормузкия проток
„Реагирахме незабавно и свалихме дронове в самоотбрана в първите часове на конфликта, за да защитим въздушното пространство на нашите съюзници, които знаят, че могат да разчитат на нас“, каза Макрон