„България може да се каже, че е остров, независим от световния бизнес с течни горива. Имаме достатъчно резерви, купуваме от Казахстан петрол. Не би трябвало да се притесняваме от бурно развитие на цените“
„Европа през последните 7-8 години не е готова за кризи. Бяхме зависими на 40% от руски тръбен газ. Сега сме зависими на 60% от американски втечнен природен газ. След година цените ще се увеличат с 40 евроцента за литър гориво заради нови квоти за емисии за въглероден двуокис“, каза той
Увеличението на цените започва да се отразява и на пазара на строителни материали, който е особено зависим от газ и електричество. Превозвачите казват, че дизелът е най-големият разходен компонент в техния бизнес, което води до по-високи цени в магазините