„Ако Румъния предостави базите си на разположение на САЩ, това би било равносилно на участие във военна агресия срещу Иран“, каза говорителят на иранското външно министерство
Според бившия румънски външен министър отговорът на Букурещ на американската молба за увеличаване на военното присъствие в базите трябва да бъде положителен. „Ние сме на карта – по наша воля, чрез решенията на демократично избрани институции през последните 35 години“, казва Емил Хурезяну
Президентът на страната заяви, че при никакви обстоятелства не желае да крие, че начинът, по който британското правителство се е справило с въпроса, „е предизвикал раздразнение“
На територията на Кувейт се намират няколко американски бази, в това число лагерът „Арифджан“, където е разположено Централното командване на САЩ в Близкия изток