Унгарският министър на енергетиката Габор Чепек заяви, че изпратената група, в която има и представители на Словакия, ще се опита да проведе разговори за възстановяване на работата на „Дружба“
Киев обвини Будапеща, че е взела банкови служители за заложници. Всичко това се случва на фона на спор за доставките на петрол по петролопровода „Дружба“
Обвиненията идват на фона на изострените отношения между Будапеща и Киев, както и между Орбан и Брюксел, в навечерието на парламентарните избори на 12 април, на които унгарският премиер е изправен пред сериозна конкуренция