Според иранското държавно радио и телевизия разузнавателното звено на Корпуса на гвардейците на ислямската революция (КГИР) е заявило, че е анализирало слабите места на врага
САЩ разрешават да се използват базите – Феърфорд в Англия и Диего Гарсия в Индийския океан – за атаки по ирански обекти, заплашващи жизненоважния корабен коридор на Ормузкия проток.
Министерството на отбраната заяви, че Иран държи Ормузкия проток „като заложник“ и че ударите му в Персийския залив представляват „заплаха за британските интереси и британските съюзници“