Пред хилядите си симпатизанти на митинг той обяви, че след 14 години вярна служба на страната това е вероятно последният път, в който се обръща към тях като президент
„Не ме притесняват протестите. Всеки има право да протестира. Синдикатите разбират ясно за какво става въпрос. Те са били в хронологията на безумията“, коментира премиерът