Той допусна, че Израел е възможно да не се съобрази с това споразумение, защото е губещата страна. По думите му САЩ също са загубили „в това пътешествие“ в Близкия изток
Мярката се въвежда предвид това, че държавата Кувейт е подложена на престъпна иранска агресия и поради потенциалните рискове, заявиха властите в страната