Украинският президент призова гражданите да не бързат да се прибират в освободените от руснаците селища
С изтеглянето на руските сили от столичния район в Украйна се създава „катастрофална ситуация“ за мирните граждани, тъй като войските на Москва поставят мини около жилищни сгради, изоставят военна техника и „дори телата на убитите“, предупреди президентът на Украйна Володимир Зеленски, цитиран от „Асошиейтед прес“.
Държавният глава обаче допълни, че напуснатите селища ще продължат да бъдат обект на ракетни удари от далечно разстояние, а битката в източните части на страната ще стане по-интензивна.
„Все още не е възможно връщането към нормален живот, такъв, какъвто беше, дори в териториите, които отвоюваме след сражения. Трябва да изчакаме, докато нашата земя бъде разминирана, да изчакаме докато ще можем да ви гарантираме, че няма да има нов обстрел", каза Зеленски.
-
„За руснаците започва ад“: Въведоха забрана за воденето на деца на почивка на Кримски полуостров
-
Зеленски: В следващите часове Русия ще нападне, пазете се
-
Съветник на Кремъл: Европейците заливат Тръмп с вредни идеи
-
Зеленски: Ако Украйна гори, ще гори и Москва
-
Скандал в Москва: Верига бензиностанции вдигна цените на бензина с 19% за ден. Властта иска отговори
-
Русия: Украйна ни атакува с дронове, удариха петролна рафинерия
-
Русия атакува Киев с балистични ракети, в Украйна е обявена въздушна тревога (СНИМКИ)
-
POLITICO: България е сигнализирала, че се противопоставя на части от 21-ия пакет от санкции срещу Русия
-
Русия отрeче да е нанесла удар по манастир в Киев, приписа щетите на американска ракета "Пейтриът" (ВИДЕО)
-
Манастир в Киев се възпламени след руски ракетен и дронов удар (ВИДЕО)
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google