Киев обвини Москва, че изнудва Европа с газа. В същото време Русия заяви, че е поела контрола над Херсонска област.

По-рано украински военен представител потвърди, че руската армия е назначила нови ръководители на регионалната администрация и на градския съвет.

Междувременно журналисти от Португалия влязоха в Херсон с военен конвой. Пътуването до фронтовата линия им отне пет дни.

Украинската база е била културен център на музиката и театъра. Според украинските военни е бомбардирана повече от веднъж. Войниците показват и селско училище, което е напълно разрушено.

Снимка: btvnovinite.bg

„Руски боен самолет бомбардира това място. Последната бомба удари училището. В този момент вътре не е имало военни. Те унищожиха само цивилна инфраструктура. Нашата артилерия поразява вражески цели, за да могат войските ни да продължат към Херсон“, разказа украински войник.

Снимка: btvnovinite.bg

В Харков също живеят в ритъма на сирени и експлозии. Екипите на пожарната водят битка, за да спасят своя град - битка, която в момента губят.

Според руската информационна агенция „Интерфакс“ руските части са превзели и райони от Харковска, Запорожка и Николаевска област. 

В същото време, Украйна демонтира огромен паметник от съветската епоха в центъра на Киев, символизиращ приятелството с Русия.

Снимка: btvnovinite.bg

Все още не са известни подробности около пътуването на българската правителствена делегация в Украйна.

  • Русия твърди, че е осуетила заговор за кражба на МиГ-31
  • Киев и Букурещ отхвърлиха твърденията на Москва, че е осуетила опит за кражба на изтребител със свръхзвукова ракета
  • Володимир Зеленски посети фронтовия град Херсон
  • Украинските сили за специални операции удариха петролно депо в Крим
  • Русия заяви, че е установила пълен контрол върху източната част на украинския град Купянск
  • Украйна: Русия има 300 войници в Покровск. Използват гъстата мъгла за прикритие
  • „Това са нормалните ни ежедневни условия“: Осветлението угасна, докато интервюират Зеленски в Киев (ВИДЕО)
  • Русия обяви настъпление в Запорожка област. Ситуацията до Мирноград е "сложна"
  • Кремъл за изчезналия Лавров: Той работи активно като руски външен министър, противно на неверните новини
  • Русия унищожи четири украински дрона край пристанище Туапсе в Черно море