Осми ден продължава войната в Украйна. Руската инвазия продължава. Украинските части удържат големите градове.

Снимка: btvnovinite.bg

На този фон започва вторият тур преговори между представители на двете страни.

Международният наказателен съд в Хага започна разследване за възможни военни престъпления, извършени от Русия срещу Украйна.

Снимка: btvnovinite.bg

Киев и тази нощ беше под обстрел. Два от най-малко четири взрива в украинската столица се случват по време на живо предаване на американската телевизия Си Би Ес.

През целия ден атаките продължиха в другите големи градове на Украйна. Съобщава се за цивилни жертви. Херсон вече е под руски контрол. А Мариупол е обграден, без водоснабдяване и топлоподаване.

Центърът на Харков след интензивния обстрел вече изглежда различно. Местната жителка Мария Авдеева показва разрушенията: „Това е историческа сграда в центъра на Харков, който вчера беше под тежък обстрел. Всяка от сградите наблизо също са разрушени. Това е жилищен квартал. Тук живеят хора“.

Снимка: btvnovinite.bg

Украинският президент Володимир Зеленски отправи ново послание към сънародниците си.

„Няма какво да губим освен свободата си, освен собственото си достойноство. Това е нашето най-голямо богатство“, заяви Зеленски.

Снимка: btvnovinite.bg

А Москва заяви, че няма да спре атаките.

„Готови сме да говорим, но ще продължим нашата операция, защото не можем да позволим да се съхранява в Украйна инфраструктура, която застрашава Руската федерация. В този смисъл демилитаризацията ще бъде доведена до край. Дори да подпишем мирен договор, такъв текст задължително ще има“, заяви руският външен министър Сергей Лавров.

Снимка: btvnovinite.bg

Големите катедрали в Европа биха камбани с апел за мир.

  • Кремъл зачеркна „духа на Анкъридж“: Путин се отказа от териториални отстъпки в Суми и Харков. Ще настоява за цял Донбас
  • Анализатор за Киевската декларация: Разнопосочните послания на кабинета ще работят до време
  • Размяна на удари с ракети и дронове между Русия и Украйна
  • Протести в Киев срещу решението на Зеленски да уволни министъра на отбраната Фьодоров
  • ФСБ е осуетила серия от опити за мащабни украински атаки с дронове срещу две военни авиобази дълбоко в Русия
  • Шестима души са ранени при руските удари по Киев
  • След срещата на върха на НАТО: Кремъл обвини Европа, че се готви за конфликт с Русия
  • Киев обяви 7 юли за ден на траур след смъртоносните руски удари
  • „Стойте в укритията!“: Русия отново напада, 7 жертви и десетки ранени в Киев (СНИМКИ)
  • Украйна удари голям петролен терминал в Санкт Петербург (ВИДЕО)

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google