Египет започна днес да разрушава сградата на политическата  партия на бившия президент Хосни Мубарак - символ на  десетилетното управление с "железен юмрук", съобщиха световните агенции.

Опожарената сграда на Националдемократическата партия (НДП)  - бетонна кула, издигаща се над река Нил в Кайро, бе опустошена  при бунта срещу управлението на Мубарак през 2011 година.

Следващите правителства обсъждаха планове да съборят зданието, след като НДП бе разпусната през април 2011 година.

Активисти, взели участие в протестите, изразиха мнение, че  централата трябва да остане като паметник на размириците.

Един от строителите,  работещи по събарянето на сградата, уточни, че то ще отнеме около три месеца, посочва Ройтерс.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google