Последни новини

КЕВР проверява около 2200 жалби за високите сметки за ток: Ще се коригират ли фактурите на потребителите?

КЕВР проверява около 2200 жалби за високите сметки за ток: Ще се коригират ли фактурите на потребителите?

Цистерна с втечнен газ катастрофира и се взриви, най-малко трима са загинали

Цистерна с втечнен газ катастрофира и се взриви, най-малко трима са загинали

4 дни в капана на зимата: Как планинарят Никола оцеля, блокиран от снега в Централен Балкан и без храна?

Как водещите световни медии отразиха назначаването на кабинета "Гюров"

Земетресение близо до Лисабон

Разследване за обира на века: Лувърът се е превърнал в държава в държавата

39 членове на култ извършват масово самоубийство, приемайки фенобарбитал - веществото, открито в кръвта на Калушев

Бойко Борисов: Това правителство е изцяло ангажимент на г-жа Йотова и няма как да се оправдае (ВИДЕО)

Русия и Иран започнаха морски учения в Оманския залив (ВИДЕО)

Хотел „Милениум“ за пожара: Ситуацията беше бързо овладяна, нямаше риск за хората

Тръмп поиска от Върховния съд на САЩ да спре закона за забрана на TikTok

По време на първия си мандат Тръмп беше яростен противник на TikTok

Снимка: EPA

Редакторски екип Редакторски екип

Публикувано в  07:24 ч. 28.12.2024 г.

Новоизбраният президент на САЩ Доналд Тръмп призова Върховния съд да спре действието на закон, който ще забрани платформата TikTok, ако не бъде продадена от китайския ѝ собственик ByteDance, съобщава БГНЕС.

„В светлината на сложността на този случай съдът трябва да обмисли спиране на законовия срок, за да предостави повече пространство за решаване на тези въпроси“, казва правният екип на Тръмп, за да му даде „възможност да търси политическо решение“. 

По време на първия си мандат през 2017-21 г. Тръмп беше яростен противник на TikTok и напразно се опитваше да забрани приложението от съображения за националната сигурност.

Републиканецът изрази опасения, които бяха повторени от политическите му съперници, че китайското правителство може да подслушва данните на американските потребители на TikTok или да манипулира съдържанието, което те виждат в платформата.

Американски официални лица също така изразиха тревога от популярността на приложението за споделяне на видеоклипове сред младите хора, твърдейки, че компанията майка е подчинена на Пекин и че приложението се използва за разпространение на пропаганда.

Тръмп призова американска компания да купи TikTok, като правителството участва в продажната цена, а неговият наследник Джо Байдън отиде още по-далеч - подписа закон за забрана на мрежата по същите причини.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK