Нов закон, който влезна в сила от Нова година, разрешава на посетителите на заведения за психично болни в Тексас да носят оръжие, пише „Time”.

Това не важи са служителите или пациентите. Новият закон позволява носенето на оръжие в държавни болници и заведения, а от първи август това ще важи и за университетите.

В болниците сменят старите знаци, на които пише „Забранено внасянето на оръжия” с такива, които приканват посетителите им да ги оставят в автомобилите си или да ги крият от пациентите.

„Лицензираните ни посетители имат разрешение да носят оръжие, но повечето пациенти се лекуват от психични болести и не е добре да виждат оръжие”, заяви говорителят на държавната здравна агенция Кари Уилямс.

Критиците на новите мерки посочват, че оръжията нарушават иначе спокойната обстановка на подобни места.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google