Словения ускори подготовката за поставянето на ограда по границата си, съобщиха официални представители на вътрешното министерство.

Очаква се процедурата да започне ако Словения не получи незабавна финансова помощ и полицейска помощ от ЕС, защото в Любляна очакват мигрантският натиск да продължи.

Предупреждението за вдигане на ограда беше направено лично от словенсикя вътрешен министър Весна Жнидар. Тя подчерат, че е от ключово значение да се защитят колкото е възможно по-бързо границите на Гърция и да се сложи край на неконтролирания прилив на мигранти през външните граници на ЕС.

„Очаквам министрите от ЕС да увеличат помощта за Словения за опазване на шенгенските граници”, каза още Жнидар.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google