Италианската гранична полиция обяви, че в южното пристанище Джоя Тауро е заловила над 435 кг кокаин с много висока честота, който на черния пазар би струвал над 70 млн. евро, предаде Франс прес.

Наркотикът, открит в пристанището в област Калабрия, е бил скрит в пратка от около 1000 пакета фъстъци от Латинска Америка, предназначени за Източна Европа, се казва в изявление на италианската финансова полиция.

Полицията обяви, че кокаинът е открит с помощта на кучета, чието участие в операцията е било „решаващо и ключово“, тъй като те могат да открият „аномалии“ в пратката.

Конфискуването на наркотика нанася тежък удар върху приходите на престъпната организация, стояща зад наркотрафика, съобщи полицията.

През тази година в Джоя Тауро са конфискувани над 5 тона наркотици на обща стойност около 650 млн. евро.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK