Силно земетресение в Мексико. Трусът с магнитуд 7,1 е бил с епицентър на североизточно от Акапулко, но е усетен и в столицата Мексико Сити, където е разлюлял сгради.

Засега се съобщава за един загинал в района на епицентъра, след като бил ударен от стълб. Земетресението е било на сравнително малка дълбочина - около 20 км.

Докато кметът на Мексико Сити съобщи, че има много пострадали сгради, президентът на страната написа в „Туитър“, че щетите не са големи.

Има паднали скали на някои пътища и повалени дървета. В няколко щата, включително в много райони на столицата Мексико, е имало прекъсване на електрозахранването. Хора са излезли по улиците, уплашени от силния трус.

Според Американския център за предупреждение за цунами няма опасност от приливна вълна.

 

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google