САЩ експулсират втория по важност дипломат в руското посолство във Вашингтон, съобщи Държавният департамент, цитиран от Ройтерс.

Мярката е в отговор на скорошното експулсиране от Русия на заместник-ръководителя на американската дипломатическа мисия в Москва, заяви днес говорител на Държавния департамент.

"Съединените щати смятат, че е от ключово значение страните ни да разполагат с необходимия дипломатически персонал, който да улеснява комуникацията между нашите правителства. Въпреки това, няма да позволим действия като това да останат без отговор", изтъкна говорителят.

 

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google