Кремъл заяви днес, че продължава интензивните си разговори със САЩ и е доволен от начина на протичането им, след като вчера Вашингтон обяви, че е постигнал отделни споразумения с Украйна и Русия, предаде БТА, позовавайки се на "Ройтерс".

Вашингтон по-конкретно обяви, че са постигнати споразумения за спиране на огъня в Черно море и срещу енергийните съоръжения на двете страни, а САЩ са се съгласили да отменят някои санкции срещу Москва.

„Доволни сме от прагматичното и конструктивно развитие на нашия разговор и от начина, по който дава резултати“, заяви пред журналисти говорителят на Кремъл Дмитрий Песков.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Той каза, че контактите между Русия и САЩ са позволили списъкът на руските и украинските съоръжения, обхванати от временен мораториум за удари срещу енергийни цели, да бъде договорен доста бързо.

 

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK