Продължава политическият хаос в Судан.
Ръководителят на преврата срещу президента Омар Башир снощи се оттегли от поста временен държавен глава. Задълженията му пое друг военен.
Жителите на столицата Хартум посрещнаха с радост новината за промяната начело на временния военен съвет.
Успоредно с промяната е имало и уволнения на високопоставени генерали в командването на армията.
Сваленият президент Омар Башир остава под домашен арест.
Армията не възнамерява да го предаде на Международния наказателен съд, който го издирва за военни престъпления.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google






















