Най-малко 19 души загинаха, а над 60 са ранени при нови масирани руски удари срещу Украйна. Това е втора мащабна атака за по-малко от седмица.

Заради сериозния недостиг на противовъздушни системи „Пейтриът“ Украйна не е успяла да прихване нито една от 23-те балистични ракети, изстреляни от Русия. Някои от ударите са поразили директно жилищни сгради, но Москва твърди, че те са били насочени срещу военна инфраструктура.

Пред един от полуразрушените блокове 22-годишната Альона очаква новини за своята приятелка, която е в неизвестност.

„Каза ми, че днес са си купили нов телевизор. Тя е само на 19 години. Чакаме да ги извадят, но Вика все още не е открита“, сподели тя.

В район „Подилски“ ракета срутва стълбището на 9-етажна жилищна сграда и оставя Олександра блокирана в дома ѝ. Спасителите успяват да евакуират нея и съседите ѝ, но издирването на хора под руините продължава на повече от 20 места.

„Цялото стълбище беше разрушено. Нямаше как да слезем. Бяхме блокирани. Апартаментът ми е точно там, където сега виси кранът“, разказа Олександра Копитина, жител на Киев.

Ударите идват дни преди срещата на върха на НАТО, на която се очаква украинският президент Володимир Зеленски да разговаря с американския президент Доналд Тръмп.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google