Последни новини

Има задържан за пожара във вилната зона на Българово

Има задържан за пожара във вилната зона на Българово

Трагедия на Мусала: Млад мъж загина след падане в планинатa

Трагедия на Мусала: Млад мъж загина след падане в планинатa

Наводнение в Северен Китай отне живота на 8 души, а 4 са в неизвестност

Прокуратурата ще поиска постоянен арест за 21-годишния шофьор, врязал се с колата си в автобус в София

Българин е хванат с фалшива книжка и без застраховка в Англия

Рекорден брой кибератаки срещу армията на Южна Корея

Списъкът изчезна, заявките за прозрачност ги няма: Боян Юруков за хаоса около продажбата на държавни имоти

България и еврото: Рискове и шансове 4 месеца преди влизането ни в еврозоната

специално

„Като атентат го приемам. Убийство. Жестокост": Жената до загиналия в катастрофата лекар от Сирия не може да го погребе

Главен комисар Николай Николов: Трябва ни нова техника за пожари, наличните хеликоптери не са добър вариант

Посолството на САЩ в Израел остава затворено след поредните ирански удари

Американският посланик в Израел съобщи, че клонът на посолството в Тел Авив е претърпял „незначителни щети“ по време на нощните удари

Снимка: United States Department of State, Office of the Historian and Bureau of Near Eastern Affairs

Редакторски екип Редакторски екип

Публикувано в  10:39 ч. 16.06.2025 г.

Посланикът на САЩ в Израел съобщи, че клонът на посолството в Тел Авив е претърпял „незначителни щети“ по време на нощните удари от страна на Иран.

Майк Хъкаби публикува в платформата „X“, че консулството е било засегнато от „сътресения от удари на ирански ракети“ в близост до сградата в Тел Авив.

Основното посолство на САЩ в Йерусалим също ще остане затворено, тъй като все още е в сила заповед за укриване на място.

По думите му няма пострадали американски служители.

През изминалата нощ продължиха иранските изстрели към Израел. Властите в страната съобщиха за най-малко 19 загинали  от ударите.

Ситуацията на място остава много нестабилна. Иран предупреди Обединеното кралство, Франция и САЩ, че ако подкрепят Израел, техните кораби и бази в региона ще бъдат считани за легитимни цели.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK