Последни новини

Заради лекарска грешка по време на раждането момиченце е с ДЦП и епилепсия, семейството моли за помощ

Заради лекарска грешка по време на раждането момиченце е с ДЦП и епилепсия, семейството моли за помощ

Екзекутираха жена за убийството на 4-годишната й доведена дъщеря

Екзекутираха жена за убийството на 4-годишната й доведена дъщеря

Поколението Z: Хора от целия свят коментират – вижте българите, искаме да сме като тях

Среща с момичетата от Estrella, които „запалиха“ сцената на „България търси талант“

Учени разкриха внушителна част от потъналото отбранително съоръжение на антична Месембрия

Блокадите на фермерите в Гърция: Колко струват фермерските протести и как влияят на пазара?

С песен на уста и ножица в ръка: Жени от Добрич сами шият носиите на детска фолклорна група

„Минута за Коледа“: Студенти изпращат картички за най-светлите празници на непознати

"Българската коледа": Нова апаратура в помощ на детското здраве в Стара Загора

Работи ли „магазин за хората“?: Какви са цените по държавните щандове с хранителни продукти?

Извънредно положение в щата Вашингтон. Външно: Пътуващите да внимават (СНИМКИ)

В резултат на наводнения и свлачища са затворени участъци от множество пътни артерии

Редакторски екип Редакторски екип

Публикувано в  09:22 ч. 13.12.2025 г.

На територията на целия щат Вашингтон (САЩ) е обявено извънредно положение поради изключително интензивни валежи през последните дни, информират от Ситуационния център към Министерството на външните работи (МВнР) на своя сайт. От външното ни министерство съветват планиращите пътувания да се информират предварително за актуалната пътна и метеорологична обстановка.

В резултат на наводнения и свлачища са затворени участъци от множество пътни артерии. По данни на Националната метеорологична служба валежите ще продължат и през следващите дни, като се очаква нормализиране на метеорологичната обстановка след 17 декември.

МВнР съветва българските граждани, планиращи пътувания на дълги разстояния в периода 12-17 декември по горепосочените пътни артерии, да се информират предварително за актуалната пътна и метеорологична обстановка, по възможност да избягват пътувания в най-засегнатите от наводненията райони и стриктно да следват указанията и препоръките на местните власти.

При необходимост от съдействие българските граждани могат да се обръщат към Генералното консулство на България в Лос Анджелис. 

Военнослужещи от Националната гвардия на САЩ са обикаляли вчера от врата на врата, за да евакуират земеделски град на север от Сиатъл заради големите наводнения в западната част на северозападния щат Вашингтон, предаде Асошиейтед прес. Наводненията принудиха семейства да се качат на покривите на къщите си, отнесоха мостове и събориха къщи. Дни на проливни дъждове доведоха до покачване на нивото на реките до рекордни или близки до рекордни нива, като губернаторът на Вашингтон Боб Фъргюсън, който прогнозира, че около 100 000 души ще трябва да бъдат евакуирани в целия щат.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK