Последни новини

От изоставена къща до творчески център: „Вила Аутистика“ променя живота на деца с увреждания

От изоставена къща до творчески център: „Вила Аутистика“ променя живота на деца с увреждания

13-годишно момче е с опаснот за живота след инцидент с електрическа тротинетка в Бургас

13-годишно момче е с опаснот за живота след инцидент с електрическа тротинетка в Бургас

Разтвор за изследване на Паркинсон и деменция изчезна заради ремонта на летището в София

Костадинов: Ако управляваме, сваляме санкциите срещу Русия и горивата поевтиняват с 40%. Ще върнем и лева

Експерт за цените на горивата: До 2 седмици ще виждаме 1,70 евро за дизел и 1,50 евро за бензин

България отново е на първо място по смъртност в ЕС

Акция срещу купувачите на гласове във Великотърновско, в Стражица има задържани

Напрежение в транспортния бранш заради скъпите горива: Превозвачите настояват за спешни мерки

Епидемиолог: Проблем е, че лекари отлагат ваксината срещу морбили заради хрема или кашлица

Четирима „наркотерористи“ загинаха при американски военен удар в Карибите

Нов бойкот на веригите магазини на Балканите, включва се и Гърция

Гръцката обща федерация на потребителите призова за бойкот не само на търговските вериги и банките, но и на всички държавни компании

Редакторски екип Редакторски екип

Публикувано в  20:50 ч. 06.02.2025 г.

Нов бойкот на веригите магазини се подготвя на Балканите. В протестите срещу високите цени на хранителните стоки ще се присъедини и Гърция.

Инициативата тръгна от Хърватия преди две седмици. По данни на потребителските организации тогава обемът на пазаруването е спаднал с над 50 процента.

Организаторът започва всичко чрез група във Фейсбук, в която призовава хората да се противопоставят на високите цени.

На 24 януари – когато е първият ден на бойкот, в някои магазини оборотите в магазините в Хърватия спадат до 50%. След това се включват в Северна Македония, Босна и Херцеговина, Сърбия.

Самото правителство в Хърватия застава зад гражданите и заявява, че ще въведе таван на цените за 70 основни хранителни стоки. Хората остават с усещането, че ще бъде въведен някакъв ред в поскъпването на цените.

Гръцката обща федерация на потребителите призова за бойкот на 19 февруари не само на търговските вериги и банките, но и на всички държавни компании.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK

 

Най-четени
Най-нови