Българският национален отбор по футбол и тимът на Чехия завършиха наравно 0:0 първото полувреме на квалификация  за световното първенство в Бразилия през 2014 г. от група „В” в зона Европа. След четири изиграни срещи българите са на второ място в група "В" с шест точки, докато чехите са на трета позиция с пет точки.

Томаш Сивок и Ивелин Попов, снимка: БГНЕС

Реферът - Владимир Безбородов от Русия, даде два жълти картона за наши играчи през първото полувреме - за Светослав Дяков заради остро влизане срещу Томаш Хюбшман; и за Георги Илиев, който извърши нарушение срещу Михал Кадлец. През второто полувреме жълт картон получи Йордан Минев заради реплика срещу съдията.

В четвъртия мач от кампанията селекционерът Любослав Пенев използва четвърти вариант на атаката, като днес залага на капитана Ивелин Попов на върха.

В игра се завърнаха излекувалият контузия Петър Занев, както и изтърпелият наказание след получен червен картон Светослав Дяков.

Подробности за мача можете да намерите на sport.btv.bg!