Най-малко 15 души загинаха при срутване на покрива на нощен клуб Jet Set в Санто Доминго в ранните часове днес, предава Ройтерс.
За това съобщи директорът на Центъра за извънредни ситуации в Доминикана Хуан Мануел Мендес.
Oколо 90 души бяха откарани в болница, когато покривът на известния нощен клуб Jet Set в Санто Доминго внезапно се срутва, докато популярният певец Руби Перес е на сцената, според полицията. Перес е сред извадените живи от развалините, съобщават местните медии.
Разгледай онлайн нашите промоционални брошури
Спасителните екипи все още претърсват отломките, за да открият още оцелели, съобщиха от полицията.
„Предполагаме, че много от тях са все още живи, и затова властите тук няма да се откажат, докато под развалините не остане нито един човек“, заяви Хуан Мануел Мендес, директор на Центъра за извънредни ситуации в града.
Президентът Луис Абинадер заяви, че всички спасителни служби „работят неуморно“, за да помогнат на пострадалите.
Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase
Последвайте btvnovinite.bg във VIBER
Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK