С камбанен звън и минута мълчание започна днес в Ню Йорк възпоменателната церемония за 20-тата годишнина от атентатите на 11 септември. Церемонията се провежда на мемориала в Манхатън, където се издигаха двете кули близнаци на Световния търговски център, предаде „Франс прес".

 

Американският президент Джо Байдън ръководи тази церемония, до него са застанали предшествениците му Барак Обама и Бил Клинтън.

Снимка: Ройтерс
В 08:46 ч. местно време присъстващите сведоха глави в минута мълчание, точно 20 години след като първият отвлечен самолет удари северната кула.

По време на службата ще се запази мълчание по една минута шест пъти.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google