Микробус, в който са пътували австрийски и испански журналист, е бил атакуван от дрон близо до фронтовата линия в Източна Украйна, предадoха ДПА и БТА.
Сред пътниците в микробуса е бил кореспондентът на австрийската радио-телевизионна корпорация ОРФ Кристиан Верщюц. Не се уточнява, кой е бил испанският журналист и от коя медия е той.
Австрийският журналист разказва, че всички в микробуса са наред след атаката с дрона. Той е заснел инцидента с камерата на телефона си и е постнал видеото в акаунта си в Инстаграм. Кадрите от видеото на журналиста от ОРФ показват как пътниците на микробуса се разбягват от него, преди да отекне взрив. След това се виждат горящи отломки от превозното средство.
Вижте тази публикация в Instagram.
Според ОРФ обстрелът е станал в Донецка област. Чуждите журналисти са пътували с хуманитарната организация „Пролиска“ към град Констиантиновка.
По-рано беше съобщено, че трима души са загинали, а големи енергийни съоръжения в три украински области са повредени при мащабна руска атака с дронове и ракети през изминалата нощ.
Президентът Володимир Зеленски заяви, че Русия е атакувала Украйна с 450 дрона и 45 ракети.
Двама души са убити, а 12 други - ранени, в град Днепър, при удар с дрон по жилищна сграда. Местните власти в Харковска област съобщават за един още загинал.
Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase
Последвайте btvnovinite.bg във VIBER
Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK


