Канцлерът отхвърли предположенията, че проблемът ще накърни бизнес репутацията на Германия
Необходими са прозрачност и предпазливост, за да бъдат преодолени последиците от скандала за измами с вредните емисии, избухнал заради Фолксваген. Това заяви в седмичното си радио обръщение днес германският канцлер Ангела Меркел, цитирана от ДПА.
Тя отхвърли предположенията, че проблемът ще накърни бизнес репутацията на Германия.
"Не смятам, че марката "Произведено в Германия" е пострадала от случилото се във Фолксваген", каза Меркел.
Тя посочи, че сега много зависи от това как компанията ще продължи да действа при създалите се обстоятелства и добави, че тя трябва да направи така, че подобно нещо да не може да се случи отново.
"Проблеми като този са преодолими, когато биват разрешавани прозрачно", каза канцлерът, съобщи БТА.
-
"Фолксваген" е готов да плати още 4,3 милиарда долара и да признае вината за "Дизелгейт"
-
Провинция Бавария ще съди VW за „дизелгейт”
-
„Дизелгейт” ще струва над млрд. на VW само в САЩ
-
„Фолксваген” плаща по 5000 долара на кола с манипулиращ софтуер в САЩ
-
"Фолксваген" вярвали, че ще се разберат с американските власти за "Дизелгейт"
-
"Фолксваген" ще прави тестове за емисии с шофиране в реални условия
-
Продажбите на "Фолксваген" в САЩ се сринаха
-
Дизеловият "Пасат" стана жертва на скандалите с "Фолксваген"
-
Шефове на "Фолксваген" са притеснени да пътуват до САЩ
-
Акциите на Фолксваген се сринаха с 10 процента
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google