Мъж е застрелян, защото е влязъл в охраняемия периметър на резиденцията на президента на САЩ Донлд Тръмп в Мар-а-Лаго, съобщават от „Сикрет сървис“, цитирани от Би Би Си.
Нарушителят – бял мъж на около 20 години, е забелязан близо до северната порта, носил е пушка и туба с гориво.
Срещу него са се изправили агенти на „Сикрет сървис“ и зам.-шерифът на окръг Палм Бийч.
Шериф Рик Брадшоу обяви пред журналисти, че органите на реда са заповядали на мъжа да пусне оръжието и тубата. Той пуснал кутията с гориво и вдигнал пушката в позиция за стрелба. В този момент агентите стреляли, за да неутрализират заплахата, уточни Брадшоу.
Според публичния график на Доналд Тръмп този уикенд той е в Белия дом във Вашингтон, не е бил в имението си във Флорида. Първата дама Мелания също е във Вашингтон.
Имението Мар-А-Лаго е известно като Зимния Бял дом. Тръмп купува просторното имение в испански стил през 1985 г. за 10 милиона долара. Като президент той често е използвал имението, за да приема световни лидери, известни личности и бизнесмени на бляскави партита и събития за набиране на средства.
Тръмп беше ранен при опит за убийство по време на предизборна проява в Бътлър, щата Пенсилвания, на 13 юли 2024 година. Тогава беше ранен в ухото, а нападетулят беше убит от снайперисти.
На 15 септември 2024 г. мъж с винтовка бе заловен, след като застанал близо до голф игрището на Тръмп в Уест Палм Бийч, докато президентът играел. Той бе осъден на доживотен затвор по-рано този месец.
Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase
Последвайте btvnovinite.bg във VIBER
Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK





