Испанското министерство на вътрешните работи реши да удължи престоя на служителите на гражданската гвардия и националната полиция в Каталуния до 18 октомври, съобщи днес в. „Паис“.

Снимка: Reuters
Служители на националната полиция напускат хотела си в Барселона

Силите на реда бяха изпратени в автономната област заради референдума за независимост, обявен от Мадрид за незаконен. Те участваха в сцените на насилие, съпътствали вота.

Снимка: Reuters
Граждани поздравяват предствители на националата полиция в Барселона

Първоначално се предвиждаше силите на реда да останат в Каталуния до 11 октомври, но ръководството на полицията и Гражданската гвардия сега смятат за необходимо да удължи срока на разполагането им в областта, посочва вестникът.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google