Без вода са два туристически района на Халкидики, където почиват много българи.

При температури 35 градуса два района на Халкидики са без вода. От общината съобщават, че причината е в кражба на кабели от помпената станция. В Неа Силата и Созополи от тази сутрин е спряно водоснабдяването, а е пълно с туристи, предаде БНР.

Аварийните екипи работят на място за възстановяване на помпената станция. Голяма е щетата върху съоръженията на водоснабдителната мрежа, но се предполага, че най-късно до утре сутрин подаването на вода ще бъде възстановено.

Туристите казаха, че се справят с набавянето на питейна вода, като си купуват минерална вода за пиене. Без вода обаче спряха работа кафенета и таверни.

Полицията разследва посегателството срещу водоснабдителната мрежа.

Властите информираха туристите за причината за проблема.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google