Компанията за превози „Юбер” е скрила хакерска атака, при която са били засегнати засегнати данните на 57 млн. шофьори и клиенти, съобщи Би Би Си (BBC).

Новината беше съобщена първо от агенция „Блумбърг”, а после потвърдена от ръководството на компанията.

Пробивът е станал през октомври 2016 г., но шофьорите и регулаторните органи не са били уведомени за него. Вместо това от „Юбер” платили 100 хил. долара на хакерите, за да заличат следите.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Американските компании са длъжни да съобщават на регулаторите за хакерски атаки, довели до сериозно изтичане на данни.

През януари компанията беше глобена 20 хил. долара, защото не е уведомила властите за много по-малко изтичане на данни през 2014 г., припомня Би Би Си.