Капсулата на руския космически товарен кораб „Союз МС-05”, който вчера се разкачи от Международната космическа станция с трима астронавти на борда, се приземи успешно.

Снимка: Reuters

На борда се намират руският космонавт Сергей Рязански, астронавтът от НАСА Рандолф Брезник и астронавтът от Европейската космическа агенция Паоло Несполи, предаде Ройтерс.

Снимка: Reuters
Сергей Рязански

Тя се приземи в казахстанските степи извън град Жезказган.

Снимка: Reuters

До пристигането на следващия пилотиран кораб на МКС ще продължи работа тричленен екипаж, включващ руския космонавт Александър Мисуркин и астронавтите от НАСА Марк Ванде Хай и Джоузеф Акаба.

Снимка: Reuters
Рандолф Брезник

На 17 декември за МКС стартира "Союз МС-07", посочва агенцията.

Снимка: Reuters
Паоло Несполи

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google