Бойците на радикалната групировка "Ислямска държава" са се завърнали в предградията на стратегическия иракски град Бейджи, откъдето бяха изтласкани през ноември, предаде Асошиейтед прес.
На 20 км северно от Бейджи се намира най-голямата петролна рафинерия в Ирак.
Губернаторът на провинция Салах ад Дин Раед Ибрахим съобщи, че екстремистите с бой си проправили път до покрайнините на Бейджи днес след три дни ожесточени сражения.
Той уточни, че джихадистите са успели да напреднат, защото иракските войски нямат тежко въоръжение.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google




















