Ирански инженери инсталираха 180 центрофуги за обогатяване на уран от нов тип в ядрения обект в Натанз, сочи доклад на Международната агенция за атомна енергия (МААЕ), цитиран от Интерфакс. Освен това, в документа се посочва, че до момента Иран вече разполага със 167 килограма уран, обогатен до 20%.
Шестте световни сили - петте постоянни членки на Съвета за сигурност на ООН и Германия, отдавна настояват Иран да спре обогатяването на уран до ниво 20 на сто съдържание, защото такъв радиоактивен метал може да бъде използван за военни цели.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google





















